Стежинки у Всесвіт: комплексна освітня програма для дітей раннього та передшкільного віку

Програму «Стежинки у Всесвіт» зорієнтовано на цінності та інтереси дитини, на ампліфікацію дитячого розвитку, взаємозв’язок усіх сторін життя, формування культури інженерного мислення.

Науковий керівник – Катерина Крутій, доктор педагогічних наук, професорка кафедри дошкільної освіти, Вінницький державний педагогічний університет ім. М. Коцюбинського. «Стежинки у Всесвіт» є доопрацьованим та оновленим варіантом комплексної освітньої програми «Дитина в дошкільні роки». Оновлення програми обумовлено розвитком суспільства і психолого-педагогічної науки, вимогами практики та обов’язковістю дошкільної освіти для дітей п’ятирічного віку, новою редакцією Базового компонента дошкільної освіти. Вузловим пунктом нової освітньої парадигми є ідея розвитку.

Три основні грані цієї ідеї:

•постійний розвиток самої освіти (її змісту, форм, методів, способів організації);

•становлення освіти як простору для розвитку особистості (її здатності до універсального саморозвитку);

•перетворення освіти на провідний чинник розвитку суспільства (насамперед на засіб реанімації , додання життєстійкості різноманітним формам людських спільнот).