10 найкращих фільмів, які варто подивитися разом з дитиною.

Кіно може допомогти нам краще розуміти своїх дітей. Ми поспішаємо поділитися з вами десятьма фільмами, які, як вважають психологи, варто дивитися батькам і всім, хто виховує дітей – від дошкільнят до підлітків.

Психолог Лінда Джонс Руфер (Linda Jones Rufer) склала список картин, в яких зачіпаються теми дорослішання, пошуків себе і подолання труднощів на шляху становлення.

«Фільми, які стоять в цьому списку, варто подивитися і дітям, і батькам, – каже Лінда Руфер. – Після перегляду спробуйте обговорити їх разом і з’ясувати, що вас особливо зворушило, що здалося знайомим і навіть наболілим. Можливо, це допоможе вам самим зробити правильний вибір і уникнути помилок».

1. Крижане серце (2013)

Вік: від 6 років

Про що: Анна, принцеса казкового королівства, відправляється на пошуки своєї сестри Ельзи, яка, давши волю емоціям, випадково наклала закляття вічної зими на всю країну. Їй належить переконати сестру в своїй любові і перевірити свої почуття до обранця.

• Самовідданості;
  • вмінню розуміти та виражати свої емоції;
  • вмінню відкриватися іншим, любити.

2. Вперед і вгору (2009)

Вік: 6-10 років

Про що: Сімдесятирічний Карл після смерті дружини вирішує здійснити її мрію: відправитися до Райського водоспаду в Південній Америці. Він надуває сотні повітряних кульок, які перетворюють його будинок в дирижабль. Але разом з ним в будинку виявляється бойскаут Рассел, який волею долі стає його супутником у подорожі.

• Вмінню дружити (попри різницю у віці);
  • відкритості новому досвіду, нових вражень;
  • позитивному образу старості.

3. Думками навиворіт (2015)

Вік: 10-11 років

Про що: 11-річна Райлі стає підлітком. Емоції, які керують її поведінкою (радість, сум, гнів, страх, огида), не справляються з новими складними переживаннями. Їм доводиться заново вчитися взаємодіяти та разом створювати нові спогади.

Чого вчить:

• Вмінню розуміти себе і свої почуття;
  • вмінню приймати зміни в житті;
  • відповідальності за свої вчинки.

4. Незрівнянний містер Фокс (2009)

Вік: 8-10 років

Про що: Лис Фокс разом з сім’єю живе в норі під деревом біля ферми. Колись Фокс крав курей, але потім дав дружині обіцянку зав’язати з цим. Але інстинкти дають про себе знати. Фокс вирішує знову обікрасти фермерів, в результаті чого ставить під загрозу всю свою сім’ю.

Чого вчить:

• Вмінням контролювати свої інстинкти та бажання;
  • вмінню діяти спільно, бути частиною команди;
  • цінності сім’ї та сімейних стосунків.

5. ТУРБО, 2013

Головний герой мультику - звичайний равлик, що живе спокійним життям у саду. Турбо мріє про швидкість. Так, він вже став найшвидшим равликом у місті, проте Турбо цього мало. Усі над ним насміхаються, адже равлики звикли жити повільно. Турбо вірить, що створений для чогось більшого і вирушає назустріч пригодам.

6. КОКО, 2017

Новий мультфільм режисера «Історії іграшок- 3» Лі Анкріча та студії Pixar розповідає історію, що трапилася у мексиканське свято День мертвих. 12-річний Мігель обожнює усе секретне і покладе чимало зусиль, аби дізнатися цікаву таємницю. Хлопчик спробує оживити свого мертвого кумира - відомого музиканта.

7. ФЕРДИНАНД, 2017

Дія відбувається у казково яскравому світі сучасної Іспанії. Це історія про дуже чемного бика. Його безтурботному життю на сімейній фермі настає кінець, коли Фердинанда відправляють до школи бойових биків, де його лагідна та миролюбна вдача протиставляється крутому норову одноплемінників. За підтримки екзальтованого козла Лупе й ватаги шалених їжаків, Фердинанду вистачає мужності залишитися собою, влаштувавши «велику втечу» разом із новими друзями до милої його серцю домівки.

8. РІО, 2011

Це дивовижна історія про папугу на ім’я Голубчик, який виріс не на своїй батьківщині. Голубчик понад усе мріє потрапити у Ріо-де-Жанейро, до своїх родичів, у місця, де він народився. Перш ніж туди дістатися йому належить пережити низку справжніх захопливих пригод. Ускладнює ситуацію і те, що Голубчик не вміє літати.

9. ЯК ПРИБОРКАТИ ДРАКОНА, 2010

Захоплива історія про маленького вікінга Іккінга, батько якого є вождем місцевого племені. Усі члени племені вже давно ведуть непримиренну війну з драконами, тому кожен вікінг намагається проявити себе як справжній воїн. Проте Іккінг не такий як усі – незграбний, боягузливий, але водночас винахідливий та добрий. Маленькому хлопчику судилося подружитися з одним із драконів – Нічною Люттю – та припинити довготривалу війну.

10. ВІДВАЖНА, 2012

Юна принцеса Меріда просто обожнює стріляти з лука. Її батьки - король Фергюс та королева Елінор - не в захваті від такого хобі доньки. Вони намагаються видати Меріду заміж. Проте юна та відважна принцеса хоче обирати сама, яким їй шляхом іти. Витівки рудоволосої Меріди приводять до того, що замок і усе королівство опиняються в руках темної магії. Принцеса мусить сама врятувати усіх від злого чаклунства.