
«Як краще розвинути почуття ритму у дитини раннього віку»
Останнім часом батьки все більше замислюються над тим, як можна скоріше розвивати свою дитину: записують її до гуртків, майже з пелюшок навчають іноземним мовам, залучають до сучасних гаджетів, але іноді не треба так поспішати. По-перше, що потрібно маленькому немовляті – це наша любов, увага, розумна турбота. Віку 1-3 років притаманні невичерпні приховані ресурси і для того, щоб їх розвивати як найкраще та лагідніше, нам на допомогу приходить музика. Уже в віці кількох днів малюк відповідає на музичні звуки реакцією завмирання, у 2-3 тижневого малюка проявляється орієнтовна реакція на музику як звукове свято. Отже, малюк від народження є сприятливим об’єктом для впливу на нього засобів навчання, зокрема – музики. Ритм позитивно впливає на сприйняття мовлення та розвиток дитини взагалі. Якщо мрієте, щоб малюнок якомога раніше почав говорити, розвивайте почуття та відчуття ритму. Якщо мрієте, щоб ваша дитина була затребуваною у житті, всюди встигала, вміла розподіляти свій час – розвивайте почуття ритму з пелюшок. Є дослідження вчених про те що, людина з гарним почуттям ритму краще спілкується, вона легше пристосовується до змін у робочому графіку, більш гнучка та контактна.
Декілька нескладних порад допоможуть вам поступово розвивати музичний слух, почуття ритму та й просто і цікаво проводити час із малечою.
1. Ігри - забавлянки (розвивають мовлення, уяву, мислення, музично-ритмічні здібності)
-
Ту-ту-ту, ту-ту-ту
Зварим кашку крупу,
Та надоїм молочка
Нагодуєм козачка.
Батьки проспівуючи забавлянку підкидають на колінах малюка, або гойдають, або ставлять ніжками на ноги дорослого, який сидить.
-
Кую, кую ніжку
Поїду в доріжку
Там ніжкам ночувати,
Треба коника кувати
Шило, шило, шило!
Дай, бабо, молотка,
Підкуємо чобітка,
Як не даси молотка,
Не підкуєм чобітка.
Батьки беруть дитячий вказівний пальчик, постукують ним по столі і приспівують забавлянку.
-
Ой, чук – чук - чук
Наловив дід щук,
По болотечку,
Намочив штанці ще й сорочечку
Баба рибку пече, сковорідка тече,
Баба діда за бороду:
Купи, діду, сковороду.
Батьки садять малюка на коліна, приспівуючи текст беруть долоньки малюка та плескають ними по колінках.
2. Слухайте музику, народні сучасні дитячі пісні та акомпануйте разом із дітьми кубиками, паличками, горішками, каштанчиками.
3. Придбайте декілька яскравих музичних інструментів (барабан, бубон, дзвіночок, металофон, сопілочка) та робить перші спроби музикування разом із малюками.